Ochotnicza Straż Pożarna w Kurzynie

Aktualności

3 lipca 2011 zorganizowliśmy w Kurzynie Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach wystratowało 8 drużyn męskich, 2 drużyny żeńskie oraz 3 drużyny młodzieżowe. W każdej grupie wiekowej wystawiliśmy swoich reprezentantów. Zawody odbyły się przy deszczowej pogodzie, ale na stadionie atmosfera była bardzo gorąca. Trzy nasze drużyny będą reprezentować Gminę Ulanów na powiatowych zawodach w Łazorach.

Końcowe podium wyglądało następująco:

Grupa męska:

1. OSP Dąbrowica

2. OSP Kurzyna

3. OSP Bieliny

Grupa żeńska:

1. OSP Kurzyna

2. OSP Dąbrowica

MDP Dziewczęca:

1. MDP Kurzyna

2. MDP Bieliniec

MDP Chłopięca:

1. MDP Kurzyna

22 maj 2011 udaliśmy się na 130-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielinach. Uroczystości połaczono z Powiatowymi Obchodami Dnia Strażaka. Po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych po ulicach Bielin i mszy świętej, wszyscy zaproszeni przysiadli do stołów na poczęstunek.

4 maj 2011 jak co roku w parafii św. Floriana w Koprzywnicy obchodzone było diecezjalne święto dnia strażaka. Rezem z gminnym kapelanem strażaków, naszym proboszczem ks. Tadeuszem Strugałą udaliśmy się ze sztandarem do Koprzywnicy na msze świętą.

2 maj 2011 w remizie przy grilu świętowaliśmy Dzień Strażaka z druhami z naszej jednostki.

Marzec 2011  odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze na którym gościliśmy m.in. Burmistrza Stanisława Garbacza z-ce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nisku st.kpt. Jerzego Bąka, Komendanta Gminnego dh Antoniego Kapuścińskiego. Podczas zebrania podsumowano pracę zarządu i wybrano nowy zarząd oraz przedstawiono plany i założenia na najbliższy rok.

Sylwester 2010 Sylwester 2010 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej jak co roku zorganizował Sylwester w Strażnicy dla sympatyków OSP. Goście bawili się wspaniale do białego rana.

22 lipiec 2010 z racji odpustu parafialnego tradycyjnie zorganizowano zabawę w remizie OSP, a w godzinach po południowych dodatkowo atrakcje dla dzieci. Pogoda dopisała, a w czasie zabawy, którą prowadzili dj'e wszyscy dobrze się bawili. Zabawa zakończyła się w po godzinie 02:00 w mało spotykanych okolicznościach - w całej wiosce zabrakło światła ;-)

zabawa zabawa zabawa zabawa zabawa zabawa zabawa zabawa

20 maj - 25 czerwiec 2010 ponad miesiąc trwała walka z tegoroczną powodzią, która bardzo dotkliwie dotknęła nasze okolice. Na powódź wyjeżdżaliśmy dziewięciokrotnie, najczęściej były to wyjazdy cało dniowe, gdzie umacnialiśmy wały, pompowaliśmy wodę z piwnic, rozlewisk, usuwaliśmy szlam, pomagaliśmy powodzianom w porządkowaniu domów. Działaliśmy w gminach Gorzyce, Tarnobrzeg oraz na terenie naszej gminy.

powodz powodz powodz powodz powodz w powodz powodz powodz

30 maj 2010 MDP z Kurzyny razem z innymi młodzieżowymi drużynami z całej Gminy Ulanów udały się na wycieczkę do zamku w Ujeździe w nagrodę za udział w turnieju piłki halowej. Główną atrakcją wycieczki był pokaz rycerski, na który zjechali rycerze z całej Polski oraz zwiedzanie zamku. Na koniec wycieczki prezes i sekretarz zafundowali naszej młodzieży smaczne gofry.

wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka wycieczka

24 kwiecień 2010 nasi druhowie ze sztandarem wraz z druhami z OSP Dąbrowica udali się na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Strażaków na Jasną Górę. Stało się tradycją, że spotkania takie, organizowane są co 5 lat. Pierwszy Zjazd Strażactwa Polskiego na Jasnej Górze odbył się 18 czerwca 1939 r., kolejne były kontynuowane dopiero w latach 90. Mszy świętej, podczas której strażacy odnowili Ślubowanie, przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański  w asyście księży kapelanów PSP i OSP.

Na pielgrzymkę przybyło około 50 tysięcy strażaków z całej Polski, na czele z Komendantem Głównym PSP - nadbryg. Wiesławem Leśniakiewiczem oraz Prezesem ZG ZOSP RP - Waldemarem Pawlakiem.  Podczas pielgrzymki  miał miejsce niezwykły koncert  157 strażackich orkiestr dętych grupujących około 7 tysięcy muzyków.

13  marzec 2010  odbyło się zebranie sprawozdawcze na którym gościliśmy m.in. Burmistrza Stanisława Garbacza z-ce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nisku st.kpt. Jerzego Bąka prezesa ZGOSP w Ulanowie dh Tadeusza Brzozowskiego v-ce prezesa ZGOSP dh Mieczysława Młynarskiego Komendanta Gminnego dh Antoniego Kapuścińskiego oraz radnego wsi Kurzyna Stanisława Przemykalskiego

Poruszane tematy:

- zakup nowego samochodu bojowego
- wygospodarowanie terenu pod budowę  boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Kurzynie
- ogrzewanie boksów garażowych oraz opłaty za energię elektryczną przez zarząd OSP Kurzyna
- szkolenia członków OSP

21 luty 2010 Odbył się IV Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w piłce nożnej halowej, na który OSP Kurzyna wystawiła drużyne chłopców i dziewcząt. Już trzeci rok z rzędu nasze dziewczynki po zaciętej walce z MDP Dąbrowica zdobyły I miejsce, natomiast chłopcy, wygrywając mecz z MDP Bukowiną zajeli miejsce III. Po zakończeniu turnieju Prezes oraz Naczelnik zaprosili waleczne nasze drużyny do pizzerii, na której zakończyliśmy rozgrywki w Ulanowie.

halowka halowka halowka

Sylwester 2009 Sylwester 2009 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizował III Sylwester w Strażnicy dla sympatyków OSP. Goście bawili się wspaniale do białego rana przy muzyce zespołu Tex z Biłgoraja.

Więcej aktualności z wcześniejszych lat na starej stronie